• DOLAR
  7,6604
 • EURO
  8,9115
 • ALTIN
  458,62
 • BIST
  9,7897
Başak Burcu’nda ’’Kadersel’’ Bir Yeni Ay Doğuyor

Başak Burcu’nda ’’Kadersel’’ Bir Yeni Ay Doğuyor

Herkese Merhaba

Önümüzdeki haftayı 17 Eylül Perşembe günü doğacak Başak burcu Yeni Ay’ına hazırlık süreci ile geçireceğiz. Ay tüm hafta boyunca yavaş yavaş ışığını kaybetmeye başlarken Eylül ayının ikinci yarısında yaz sezonunun kapanışının ardından planladığımız yeniliklere hazırlık yapmak için kullanmak çok faydalı olacaktır. Kendi sahnemizi nasıl yaratabiliriz? ışığımızı nasıl parlatabiliriz? yeteneklerimizi nasıl arttırabiliriz? Tüm bu soruların cevabını arayacağımız hafta boyu Yeni Ay’ın doğuşu ile beraber artık daha pratik somut çözümler ile üretkenliğimizi ortaya koyma sürecine gireceğiz. Şimdi bu konuyu detaylandıralım. Yazımın son kısmında da Yükselen burcunuza göre Başak Yeni Ay’ının hangi temaları hayatınızda öne çıkaracağını bulabilirsiniz.

17 Eylül Perşembe günü saat 14:00’te 25 derece Başak burcunda Yeni Ay doğacak. Başak burcu sonbahar mevsimi simgelerken önümüzdeki dönem için hazırlık yapmamızı ister. Üretkenlik ve fayda yaratan işler, mükemmel olma, detayları tamamlama Başak burcunun işidir. Yeni Ay kadersel yolumuzu çizen Ay düğümleri ile etkileşim içinde gerçekleşecek. Hayatımızın bu döneminde gerçekleşenler ruhsal yolculuğumuzun önemli virajlarından birine bizi götürebilir. 2020 yılı boyunca yaşadığımız ve hepimizin ayrı ayrı etkilendiği Pandemi sürecinin hayatımıza getirdiklerinin sonuçlarını daha net ve somut bir şekilde görmeye başlayabiliriz. Bu süreçte aldığımız kararlar ya da ileriye dönük seçimlerimiz kadersel olarak bizlere yepyeni kapılar açabilir.Ancak bu kapılardan geçmek kolay olmayacaktır. Nasıl ve ne şekilde bu kapıdan geçebiliriz diye zihnimiz meşgul olacaktır. Değişken enerjinin yüksek olması belirsizlik ortamını arttırırken güvensizlik problemleri de yaratabilir. Bu güvensizlik de korku, öfke ve endişeyi yükseltebilir. Dış koşulların zorluğundan uzaklaşarak kendi iç dünyamızdaki dengeyi bulmalıyız. Yaradanın gücüne güvenmeliyiz. Yaşadıklarımızın kolektiften oluşan kadersel gelişmeler olduğunu kabullenmek rahatlatıcı olacaktır. Bugünlerde su enerjisi ile dengelenmeye ve dua meditasyon gibi yöntemler ile maneviyatlarınızı yükseltmeye çalışın derim.

Başak Yeni Ay’ın gerçekleştiği sıralarda eşzamanlı olarak Merkür de Jüpiter ile sert bir etkileşime girecek. Bu Merkür’ün gölge yanlarını öne çıkarabilir. Zihnin çok yoğun çalışmasını endişelere açık olmamızı ya da dolambaçlı etik olmayan düşüncelere kaymamızı getirebilir. Özellikle inançlar konusu ve ideolojik fikirler bu dönemde fanatik bir şekil alabilir. Bu yüzden söylemlerimize dikkat ederken düşüncelerimizi sakinleştirmenin yollarını aramalıyız. Global anlamda ise bugünlerde devam eden Doğu Akdeniz çıkmazları ve dünyadaki ırkçılık söylemleri daha sert bir şekil alabilir. Umarım herkes söylemine dikkat eder ateşle oynamaz.

Yine eşzamanlı olarak Yeni Ay Oğlak burcundaki Pluto Satürn ikilisine ile etkileşimde bulunuyor. 2020 yılının ana kahramanları olan bu ikilini bize sunduğu zorluklar kısıtlanmalar ve yaşamımıza getirdiği dönüşümlerin bu Yeni Ay süreci ile beraber yeniden hayatımızda etkin olacağını düşünebiliriz. Öyle ki Pandeminin yaz aylarında bitmesini umarken tüm dünyada şimdilerde daha da artışlar görüyoruz. Gökyüzü bize bu artışlar için akılcı çözümler bulun sorumluluklarınızı alın sağlığınızı korumak için her türlü önlemi uygulayın diyor. Yeni Ay derecesinin Karmanın gezegeni Satürn ile tam partil açıda bulunması bu sorumlulukları almamızı ve kurallara uymamızı nazik bir hoca edasında bize sunuyor. Ancak Eylül sonunda Satürn ile Mars’ın sert açısının gerçekleşeceğini unutmayalım. Eğer bugün uyarıları önemsemezsek Ekim başı itibarı ile Merkür’ün de Akrep burcunda Retro pozisyona geçmesi gerçeklerin karşısında krizler içinde kalmamız getirebilir. İçinden geçtiğimiz bu günlerde tüm yaşadıklarımızdan ders çıkararak önlemlerimizi kat be kat arttırmamızı öneririm.

Başak burcu sağlık ile beraber şifalanmayı simgeler. Bu Yeni Ay ile beraber gerek fiziksel gerek ise ruhsal sağlığımızı besleyeceğimiz aktivitelerde bulunmak iyi gelecektir. Yeni başlangıçlar için çok uygun bir süreç olabilir. Özellikle sindirim sistemimizi rahatlatacak beslenme yöntemlerine önem verelim. Sağlıklı beslenme ile beraber bol bol su içelim. Doğa yürüyüşleri yapalım. Ruhumuzun da akışta kalacağı yumuşak sporlar yapalım. İç organlarımızda oluşmuş toksinlerden arınma yöntemleri uygulayalım. Yenilenme ve değişim için önce kendi vücudumuzdan başlayalım. Buna paralel olarak ruhsal arınma da çok fayda sağlayabilir. Hangi olaylar, durumlar ya da kişiler hayatınızın bu zamanında sizi zehirliyor? Bu sorunun cevabını ararken sorunu içselleştirmek çözümün ilk adımı olacaktır. Duygularınızı özümsemenin ve böylece kabullenmenin yollarını bulmalısınız. Artık sorunları halının altına süpürmeyelim. Mars Retro iken de savaş silahlarımızı çekerek içsel savaşımıza girebiliriz Bunu öfke, kavga, kan ile değil daha fazla içsel arınma ve bilinçli bitişler kopuşlar ile yapmalıyız. Gökyüzündeki gezegenlerin birbirileri ile etkileşimleri ve bireysel konumları, yolculukları, yavaşlamaları, hızlanmaları, durmaları hepsi bizin ruhumuzun olgunlaşması için yaşanıyor. Bu eşsiz enerjilerden faydalanmak kayıplar ile beraber gelen kazanımlar ölüm ile gelen yeniden doğumlar yaşamın gerçekleri olarak yaşanıyor. Başak Yeni Ay’ı da tüm bu süreçleri daha mantıksal ve akılcı kabulde olmamızı bize sunuyor.

Yaşamlarımızda hepimiz aslında düşündüğümüzden daha kuvvetliyiz. Kendimize güvenmek ve ne istediğimiz konusunda cesaretle karar almak burada kilit nokta oluyor. Özgür bir kimlik ile kimseye tabii olmadan kendi yönümüzü belirlemeliyiz. İç dünyamızın kuvvetini özgürlüğümüz ile birleştirdiğimiz zaman tüm potansiyelimizi ortaya çıkarabiliriz. Tüm kaynaklarınız kendinizde mevcut. Bugüne kadar değerlerinizi yükseltmek için çok çalıştınız. Bu özel Başak Yeni Ay’ı ile Ay düğümlerinin kadersel katkıları ve Retro Mars’ın itici enerjisi bizleri yepyeni beklediğimizden çok daha farklı yöne götürebilir. Yeter ki savaşma ve kazanma gücünü yitirmeyelim. Dikkatinizi odaklayacağınız konuları belirleyin. İç gücünüze güvenin ve büyük Yaradanın’ın sizi desteklediğini unutmayın.

17 Eylül’de gerçekleşecek Başak Burcu Yeni Ay’ının Yükselen burcunuza göre hangi alanları etkileyeceğini aşağıdaki detaylarda bulabilirsiniz. İki haftalık süreçte bu alanları yakından gözlemlemeniz ve yeni başlangıçlara adım atacağınız koşulları değerlendirmeniz önem gösterecektir. Hepimizin iyiliğine yarayacak ve farkındalığımızı arttıracak bir Yeni Ay süreci dilerim.

Koç Burcu: Günlük rutininiz, çalışma alanı ve beraber çalıştığınız veya hizmet aldığınız kişiler ile ilgili konular gündeminizi meşgul ederken hassasiyetleriniz artabilir. Aile bireyleri için koşturacağınız konular oluşabilir sorumluluklarınız artabilir. Bu yorucu koşullar içinde sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Başkalarına hizmet etmeniz gereken durumlar karşısında sabır göstermelisiniz. Kendi düzeninizi de değerlendirmek zorunda kalabilirsiniz. Her halde sorumluluklarınız artacaktır. Kendi yaşam koşullarınızı günlük akışa adapte etmek için çaba göstermeniz ve sabırlı olmanız gerekebilir. Yeni konular hakkında eğitim olanaklarını kullanarak kendinizi genişletmek fırsatlarını kullanabilirsiniz.

Boğa Burcu: Yaşamınıza dair keyif aldığınız uğraşlarınız, hobileriniz ya da aşk ilişkilerinizdeki gelişmeler ile ilgili konularla karşılaşabilirsiniz. Bu mutlulukları yaşamak için daha fazla çaba göstermeniz ve pratik yollar bulmanız gerekebilir. Kendi sahnenizi yaratacak fırsatlar bulabilirsiniz. Yaşam koşullarınızı istediğiniz yöne çevirmek için çaba göstermeniz gerekecektir. Özellikle çalışma ortamında denge kurmalı iletişimlerinizde net açık direkt olmalısınız. Ortaklı paylaşımlar destekleri içeren parasal konularda dikkat etmeniz gerekebilir.

İkizler Burcu: Aile, yuva, ev yaşamı ve ebeveynler ile ilgili konular öne çıkabilir. Gayrimenkul, emlak alım satımları, toprak alanlarındaki gelişmeler gündeme gelebilir. Akılcı pratik somut kararlar alınması gerekebilir. Yine kişisel özel yaşamınıza dair konular ile kafanız meşgul olabilir. Hem fiziki hem ruhsal sağlığınızı ilgilendiren çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz. Özel hayatınıza dair konularda yeteneklerinizi kullanma fırsatları bulabilirsiniz. İkili ilişkiler de bu süreçte karar alma aşamalarınızda yer alacaktır. Aile bireyleriniz ebeveynleriniz ile ilgili konular tek başınıza hareket etmenizi zorlaştırabilir.

Yengeç Burcu: Yazma, çizme, tasarım ile ilgili alanlarda ve günlük iletişimlerinizde hareketlilik artabilir, yeni başlangıçlarda bulunabilirisiniz. Görüşmeler, kısa eğitimler, danışmanlıklar ve iletişimler yoğunlaşabilir. Yakın çevre, kardeşler ya da kardeş kadar yakın olduğunuz kişiler ile iletişimlerinizde pratik çözüme odaklı gelişmeler görülebilir. İş hayatınızda çalışma koşullarınızdaki yoğunlaşma stres kaynağı olabilir. Sakin kalmak ve acele etmeden işleriniz yönetmek önemli olacaktır. Hem zihinsel hem bedensel yorgunluğa dikkat ederken sağlığınızı da korumalısınız.

Aslan Burcu: Maddi kaynaklar, birikimler, harcama yöntemlerinize ve kazançlarınıza dair konular gündeminizi meşgul edebilir. Yeni bir başlangıç için araştırmalarınızı arttırabilir yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Parasal alanlarda kazançlarınızı arttırmak için yeni girişimler planlayabilirsiniz. Çevrenizden bu girişimler için destekler bulabilirsiniz. Yine yaşamınızda keyif veren konulara zaman ayırabilirsiniz. Hobileriniz aşk hayatınız ve çocuklar yaşam zevklerinizi arttırabilir. İç dünyanızdaki dengeyi dış dünyanızda yansıtma fırsatları bulabilirsiniz.

Başak Burcu: Kişisel bakımdan yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yaşadığınız koşulları yeniden yapılandırmak için yeterli özgüveni bulabilirsiniz. Kararlı bir şekilde yaratıcılığınız ortaya koyacak girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendi koşullarınızı destekleyici şekilde planlayarak pratik çözümler ile somut sonuçlar elde edersiniz. Aile yuva ve ev yaşamı ile ebeveynleri ilgilendiren konular yoğunlaşabilir. Ev taşınma, yeni yerleşimler, iç dekorasyon gibi yaşam alanı ile ilgli yenilikler oluşabilir. İkili ilişkilerinizde hayal ettikleriniz ile gerçekleşenler arasındaki dengeyi kurmalı hayal kırıklıkları yaşamamalısınız.

Terazi Burcu: Kontrol dışı, kadersel konuların etkisinde korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle hem bedensel hem ruhsal açıdan kendinizi hapseden koşullar içinde kalmış gibi hissedebilirsiniz. Bu koşullar ile yüzleşmek korkulardan arınmak ve yaşamda sizi sıkıştıran konuları geride bırakmak önemli olacaktır. Kabullenmenin yollarını bulmalısınız. Sosyal yaşamlarınızda hareketlilik artarken arkadaşlarından destekler alabilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler veya çok yakın bildiğiniz dostlarınız ile iletişimler, görüşmeler, fikir alışverişleri, ziyaretler artabilir. Yeni kişiler ile tanışma fırsatları oluşabilir.

Akrep Burcu: Gelecek planlarınızda yeni hedefler oluşturabilir bu hedeflere ulaşmak için pratik somut çözümler arayabilirsiniz. İş yaşamınızda çalışma hayatınızda mesleki gruplardaki pozisyonlarınız etkinleşebilir. Aynı zamanda çalışma koşullarınız zorlayıcı olabilir. Hem ruhsal hem de bedensel yoğunluk endişelerinizi arttırabilir sağlık durumunuz ile ilgili kaygılar yaratabilir. Maddi kazançlarınız ile ilgili etkinlikler çoğalırken hırslarınız da artabilir. Ancak sakin kalmak ve bu dönemde daha akılcı bir şekilde rekabetten uzak kalmak önemli olacaktır. Koşullar akıcı olmayabilir.

Yay Burcu: Mesleki yaşamınız, kariyerinizi içeren konular ile toplum içindeki statünüze dair yeni gelişmeler oluşabilir, pratik çözüm odaklı çalışmalar yapabilirsiniz. Kariyerinizde yenilik yapabilir yeni bir işe başlayabilirsiniz. Hedeflerinize yönelerek gerçekleştirmek için çalışma aşkınızın yüksek olduğunu hissedebilirsiniz. Yaşamınıza yeni insanlar katılabilir. Farklı kültürlere olan ilginiz artarken yabancılar ile ilişkilerinizde hareketlilik görülebilir. Özgürleşme isteğiniz artabilir. Maddi alanlarda yeteneklerinizi gösterme fırsatları yakalayabilirsiniz. Yaşama dair daha iyimser olumlu bir bakış açısı geliştirebilirsiniz.

Oğlak Burcu: Yeni yerler keşfetmek, farklı kültürlere dar yeni bilgiler edinmek, bilgi dağarcığınızı genişletmek, uluslararası alanlarda iletişimlerinizi arttırmak gündeminizi meşgul edebilir. İş hayatınızda daha çok tanınma getirecek medya reklam gibi organizasyonlarda gelişmeler oluşabilir. Sosyal medya mecralarından daha fazla faydalanabilirsiniz. İş ile ev arasında denge kurmanız gerekebilir. Aile ev yuva özel hayatınıza dar konularda yoğunlaşmalar görülebilir. Aynı zamanda kontrol dışı kadersel koşullar engeller getirebilir. Mücadeleleriniz iç dünyanızdaki korkular ile yüzleşme olarak karşınıza gelebilir.

Kova Burcu: Maddi konular, ortaklı paylaşımlar, destekler gündeminizi oluşturabilir. Özellikle aile bireylerini içeren miras, vergi, borç, kredi gibi finansal konularda zihni meşgul edecek yeni gelişmeler oluşabilir. Pratik çözüm odaklı detayları şekillendireceğiniz çalışmalarda bulunmanız gerekebilir. Kendi gelecek beklentilerinizde, umutlarınızı içeren alanlarda olumlu bakış açısı oluşturabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz gruplarda ya da sosyal organizasyonlarda bu gelecek planlarınızı geliştirecek çalışmalar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan destekler alabilirsiniz. Yine uluslararası alanlarda yabancılar ile ilişikleriniz de olumlu katkılar getirebilir. İş yaşamınızda oluşabilecek stresi iyi yönetmelisiniz.

Balık Burcu: İkili ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı ve evliliğinizi ilgilendiren konular gündeminizi meşgul edebilir, bu alanlarda pratik sonuç odaklı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Genel olarak gelişmeleri değerlendirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Karşılıklı konularda fikir alışverişleri karar aşamaları için öne çıkabilir. Başkalarının fikirlerinden yararlanarak geleceği planlayabilirsiniz. Maddi konulara dikkat etmeniz gereken bir süreç oluşabilir. Ekstra harcamalara özen göstermelisiniz. Parasal destekler bulmak konusunda zorlanabilirsiniz. Paranızı riske girmeden yönetmelisiniz. Toplum içindeki statünüz mesleğinizi ya da ilişkileriniz içeren konularda yeni kararlar için fırsatlar oluşabilir.

Sağlıkla ve huzurla kalın

mugekoyuncuastrology@gmail.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?