• DOLAR
  7,6983
 • EURO
  8,9976
 • ALTIN
  465,54
 • BIST
  9,8173
 ‘Hiç  Keyfim Yok’

 ‘Hiç  Keyfim Yok’

90′ lı yıllar Alem Fm’de program  yaptığım dönem de Yeşim Salkım’ın ilk albümü  ‘Hiç Keyfim Yok’  elimize ulaştığında  tüm radyolarda aynı anda hit oldu. Şarkıları, klipleri, tarzı, duruşu ile sektörde fark yarattı. Müzik piyasasının hareketli, üretimin çok, yapılan albümlerin patladığı  dönemler… Dönemin starları sektörün el değiştirdiği  günümüzde de hala markalarını korumayı başaran isimler. Yeşim Salkım’da o isimlerin en başında gelenlerden.

Dün gece sosyal medyada patlayan haberin  videosunu  izlediğimde dehşete kapıldım. Yorumuyla efsane şarkılara imza atmış. İlişkileriyle değil ! evlilikleriyle konuşulmuş. Sayısız sosyal sorumluluk projelerinde yer almış. Çektiği filmlerdeki oyunculuğu bana göre yorumculuğu kadar başarılı diziler, televizyon programları yapmış. Duruşu tavrı ve tarzı net,iki kız evlat yetiştirmiş  ‘SANATÇI’ ve ‘ANNE’ ye  günün fenomeni bayramda  toplum içinde aleni ve arsızca ” Bir tane şarkıcı var.  Or… Yeşim Salkım… “devam ediyor.

Bu o kadar vahim bir durum ki !.

Bu olayın  günlerdir sosyal medyada yer alan şiddet haberlerinden farkı nedir ? Şiddet sadece fiziksel olmuyor. Buyurun duygusal şiddet, taciz, hakaret, ne ararsanız hepsi bir arada… Topluma mal olmuş bir sanatçıyı bu her kim olursa olsun. Toplum içinde aleni  bel altı vuramazsınız.. Sadece sanatçıya değil hiç kimseye bunu yapamazsınız. Yaparsanız bedeli hem toplum vicdanında hemde hukuki anlam ağır olur.

Günümüzde herkes fenomen olma peşinde. Eline mikrofon alan kendisini sahneye atıyor. Mizah yapmak kıvrak bir zeka ve donanım gerektirir. Saldırmak, aleni küfür etmek, bel altı vurmak show değil. Bu cahillik, basitlik, işi kötüye kullanmak.

Bizler  kendimizi de sorgulamalıyız. Nelere gülen ve  alkış tutan bir toplum olduk. Bulunduğu yeri hazmetme yetisi olmayanlar  ipin ucunu kaçırınca olanlar önüne geçilemez bir hal alıyor. Fenomenlik böyle bir şey mi ?

Başta Yeşim Salkım olmak üzere tüm kadınlara özür borcunuz var.

Ha Yeşim Salkım’a ne olur? O öyle savaşlar vermiş bir kadın ki… Bu tip olaylar da sevenleri zırh gibi onu kuşatır. Ağzını bile açmasına gerek kalmadan  vurur gol olur. Dünün  Yeşim Salkım idi. Bugünün de Aslan gibi Yeşim Salkım’ı diye konuşmaya devam ederiz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?