• DOLAR
  7,2117
 • EURO
  8,5267
 • ALTIN
  475,67
 • BIST
  9,4343
‘Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni’  

‘Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni’  

Dünya eve kapanacak deseler inanır mıydınız? Ancak filmlerde izlediğimiz benzer senaryoların  neredeyse içine düştük. Ama yaşamak izlemekten daha farklıymış öyle değil mi ? Hayatın normale dönmeye başlayacağı şu günlerde karantinaya girdiğimizden daha ağır bir tabloyla normalleşmeye çalışacağız. Psikolojik olarak inanılmaz yıprandık. Ama ekonomik olarak tüm dünya gibi bizde yıpranmanın ötesinde bir durumdayız. Kimi vatandaş ve meslek grupları içinde bulundukları durumu kendilerine uzatılan  mikrofonlara haykırarak ifade ederken, kimileri sessiz sedasız hayata geçirdikleri projelerle farkındalık yaratıyor.

Dayanışmanın  100’ü Şiir Platformu gibi…

Oyuncular Covit 19 salgın nedeniyle kapanan tiyatrolarda ihtiyaç sahibi tiyatro emekçileri ve yardıma ihtiyacı olan  diğer sanat kolları için harekete geçti. Bildikleri ve inandıkları şekilde, kendi tarzlarında ve kendi üsluplarında. Pek çok şair ve yayıncıların şiirlerini  tiyatro ve sinema dünyasının ünlü isimleri seslendirdi.Ortaya 101 şiir videosu çıktı.

Kazançlarını tiyatroyu ayakta tutmak için yine tiyatroya yatıran özel tiyatrolar, salgın nedeniyle kapandı. Dekorcusundan, yönetmenine işsiz kalan ve maddi zorluk yaşayan emekçiler için  yıllarını mesleğe adamış oyuncular birlik oldu. Dizi, reklam gibi ek geliri olmayan, oynadıkları oyun başına yevmiye ile çalışan oyuncu, sahne arkası çalışanları  ve  ailelerinin temel ihtiyaçlarını karşılamak için Dayanışmanın  100’ü Şiir Platformu’nda buluştular. Tilbe Saran’ın öncülüğünde başlatılan Ahmet Mümtaz Taylan, Bahar Çuhadar, Çağlar Çorumlu, Demet Akbağ, Ali Düşenkalkar, Haldun Dormen, Metin Akpınar , Ayşenil Şamlıoğlu, Erdal Beşikçioğlu, Genco Erkal  gibi isimler şiir okuyarak destek verdiler. Toplanan meblağlar ihtiyaç sahiplerine  haftalık ihtiyaç kart temin edilerek dağıtılacak.

Sanatın iyileştiren, birleştiren, yayan gücünü  şiir okuyan oyuncuların ışığıyla birleştirip güzelleştirmelerine destek olalım.

Dayanışmanın  100’ü Şiir Platformu’nun duyurulması, yayılması, destek sağlanması hepimizin görevi. Sezonda salonları dolduran seyirciden, suni gündemler yaratmayı seven sosyal medyaya kadar. Tüm magazin programlarına buradan sesleniyorum. Belki size reyting getirmez ama değerli sanatçıların  emekçilere destek olamak için kurduğu bu platformdan  bir dakika da  olsa bahsetmeniz  daha büyük kitlelere  ulaşması acısından kıymetli.

Ne güzel şey hatırlamak seni. Saat 21- 22 şiirleri. Ben sizler için Yetkin Dikinciler”in seslendirdiği Nazım Hikmet şiirini seçtim. Peki sizin şiiriniz hangisi ?

Unutmayın, aydınlık yarınlar için sanata ve sanatçıya ihtiyacımız var! Onlarla birlikte olmak geleceğimize yatırım yapmak bundan daha güzel ne olabilir !

https://dayanismanin100usiir.org

Destek Ol butonunu tıkla 

#destekol

 

Medya İletişim Danışmanı

Konca KUMKUM

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?