• DOLAR
  6,9697
 • EURO
  8,2075
 • ALTIN
  442,56
 • BIST
  9,1270
SEN DEĞİL SÜLALEN GELSİN!

SEN DEĞİL SÜLALEN GELSİN!

 Geçen hafta yazımda söylemiştim AVM’ler açılıyor diye, çok şükür açılmış açılmasaymış bu milletin hali ne olacakmış kim bilir? Ne hasretmiş be!Millet Corona’dan değil Avm’ler yok diye ölecekmiş neredeyse. 3 günde ulaşılan ziyaretçi sayısı 3 milyon 400 bin. Hadi burada büyük hasret vardı anlamadık da, anlamış gibi yapalım.
Ya güzellik merkezleri, kuaförler… Sırf merakımdan bir kaç yeri aradım haziran ayının ortasına kadar yer yok sıra    yok. İstanbul’dan tut da en küçük mecraya kadar.
Altınoluk beldesinde bir berberin önünden geçtim dün iş çıkışında, önünde kuyruk,içeride 2 kişi bir kişide tıraş oluyor.Üşenmedim durup sordum berber kardeşe, maske takma zorunluluğu kalktı mı diye, bana verdiği cevap çok makuldü;” sana ne abla seni ilgilendirmiyor, sen mi gireceksin içeride soruyorsun ” dedi. Haklı hem de çok haklı… Benlik değil.O adamlar ışınlanıyor eve gitmek için halkın arasında da değil nasıl olsa… Dolayısı ile onun kuraldan anladığı bu. İçeri girmezsen bir sorun yok, denetlemede yok nasıl olsa. Zaten bu kadar esnafı saatlerce nasıl denetleyecekler ki kızamıyor insan.
Haydi hepsini anladık.Ama AVM aşkı, güzelleşme çabası, tatil rezervasyonları, bayram hazırlıkları… Ben bunların toplamını anlayamıyorum. Bunları bedava mı dağıtıyorlar da benim haberim yok. Daha düne kadar kirasını ödeyemeyenler, faturalardan yakınanlar, yiyecek ekmeğimiz kalmadı ne olacak halimiz diyenler ayın 11’inden sonra ne değişti ne oldu biri bana da anlatsın. Ben vatandaş olarak ekonomik sıkıntının olmadığına tabloya baktığımda inanmak üzere iken devlet nasıl inanacakta tedbir alacak, bu yıllarca böyle olmadı mı?
Hep ağlandık milletçe. Ama ne gezmekten, ne tatilden, ne akıllı telefon takip etmekten, ne de lüks alışverişlerden vazgeçmedik. Kredi kartlarını patlatmak pahasına, kredi çekip aman öderiz nasıl olsa deyip tatillere gitmek pahasına hiç vazgeçmedik. Geçmeyeceğiz de anlaşılan. Şimdi herkes diyor ki yazıyı okurken onlar zengin kesim…Hayır yanılıyorsunuz zenginin AVM ‘de, sağda solda işi yok. Onlar bir telefonla her şeyi ayağına getirme özelliğine sahip. Onların canları daha kıymetli. Doymuşluk var maalesef. Sokaklara dökülen yine diğer kesim, kimsenin kural tanıdığı yok. Bu kadar insanı denetlemek ne mümkün ?
Acıyı yaşamadan anlayamayacağız. Duymak yetmiyor, çağrılara kulak asan yok… Ateş düştüğü yeri yakar misali, duyduk ve unuttuk.

O yüzden Corona değil, onun sülalesi gelse ne yazar kim takar?

Dila Tezemir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Dila hanım çok haklısınız biz aylardır evden çıkmıyoruz ama böyle dikkatsiz düşüncesiz insanların yüzün bu virüs azalacağına çoğalıyor Allah sonumuzu hayır etsin inşallah bu virüsü kısa zamanda atlatırız eski sağlıklı yaşantımıza kavuşuruz

 2. Cok haklısınız ne diyeyim doğru söze insanlar akılanmaz uyarıncada senden kötüsü olmaz sizi seviyorum yüreği güzel kadın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?